Üle 100€ tellimused saadame üle Eesti TASUTA

Estonian natural cosmetics

HOIA homespa is a natural cosmetics brand operating in Saaremaa, which manufactures its products manually and in an environmentally sustainable manner. HOIA products are designed for Nordic dry and dermatitis-prone skin, they are 100% natural and have not been tested on animals, but on humans. All products except deodorants and lip balms (containing beeswax) are also suitable for vegans. HOIA aims to produce as environmentally sustainable and ethically as possible and we do not weave the quantities and quality of ingredients. Last year, we replaced almost all of our ingredients with organic, which means that nearly 80% of HOIA raw materials are of mild origin.

Free of violence

Suitable for vegans

Produced in an environmentally sustainable way

Handmade on the island

100% natural products

Customer favorites

Facial

Face serum Repair

We take into account the differences in each skin type

All over Estonia

Free transport

Order for at least €49

RECYCLING


LET’S KEEP TOGETHER
is the call of HOIA homespa, an Island natural cosmetics brand, for a sustainable lifestyle. It is our great wish to work towards even better and environmentally sustainable solutions on a daily basis and to use as many reusable packaging as possible for packaging products and to promote the idea of a circular economy and sustainable consumption. You too can do your part to ensure that almost every package gets a new life and does not stop in a dumpster after a single use.

Discounted products

 • -18% Off
  Original price was: 79,00 €.Current price is: 65,00 €.

  Energiast ja loovusest pakatav kollane kleit, mis on valmistatud linase ja puuvillase segust.

  See kollane kleit on ideaalne valik igale tüdrukule, kes armastab tähelepanu keskpunktis olla. Erksavärviline kleit sobib suurepäraselt suvepäevadeks ja pereüritusteks. Kleit on valmistatud käsitööna Kuressaares, nii et saad kindel olla, et iga kleit on valmistatud hoole ja armastusega. Kollane värv representeerib õnne ja energiat ning on täiuslik värv rõhutamaks iga tüdruku unikaalsust. See kleit ei rõhuta ainult väikese printsessi väljanägemist, vaid ka tema sisemist sära.

  Kleit on saadaval kahte erinevas suuruses: 86-98 ja 92-104. Lisaks sellele on lina ja puuvilla segu naha vastus pehme ja sobib suurepäraselt ka tundlikuma nahaga tüdrukutele.

  Kui soovid oma väikesele tüdrukule midagi tõeliselt erilist, siis see erkkollane lastekleit on perfektne valik, sobides suurepäraselt igaks sündmuseks. Telli endale see uhke kleit juba täna ja lase oma tüdrukul särada!

 • -29% Off
  Original price was: 69,00 €.Current price is: 49,00 €.

  Energiast pakatav erkroheline kimono, mis on valmistatud pehmest vintage linasest materjalist. Kimonol on kelmikad puhvis varrukad ja sidumiseks vöö. Tegemist on ainueksemplariga, mis sobib suurusnumbrile 96-98.

 • -18% Off
  Original price was: 79,00 €.Current price is: 65,00 €.

  Luksuslikku lillat värvi linase ja puuvilla segust käsitsi õmmeldud imearmsate satsidega kleit, millel on kolmveerand käised. Taga on nööpkinnitus.

 • -12% Off
  Original price was: 169,00 €.Current price is: 149,00 €.

  Imekaunis puuvilasametist pükskostüüm, mis on tagant poolt lukust avatav. Eesmist poolt kaunistab elegantne v-kaelus. Pükstükil on ka taskud!

  Hetkel on meil kohe olemas suurusnumbrile M-L sobiv pükstükk, kuid saame õmmelda ka teisi suuruseid.

   

Follow us on Instagram

FRESH POSTS ON THE BLOG

HOIA newsletter

Subscribe to our VIP list and receive 10% off your first order